Uživatel: Heslo:
Registrace Ztráta hesla

Můj dopis Ježíškovi


Publikováno na Ženy s.r.o. ZDE

Mé milé Ženy,

jelikož se za chvíli završí letošní dny a rok 2014 navždy zmizí v propadlišti dějin, ráda bych se za ním ještě malinko ohlédla a poděkovala za vše minulé, co bylo krásné a současně se pokusila přičinit za vše budoucí, co by se krásným mohlo stát Líbající, protože pořád toho hodně zbývá. Spojení s Ženami s.r.o. byl pro mě letos jeden z nejvýznamnějších a nejkrásnějších momentů. Potkala jsem mezi vámi spoustu těch, které dávají světu lidský rozměr, což je pro mě velká cennost, kvalita a trvalá hodnota, navzdory tomu, že někteří vás (a tím pádem i mě Překvapený) považují za povrchní, hloupé a dokonce úchylné (asi ve smyslu rčení podle sebe, soudím tebe, jinak si to nedovedu vysvětlit Usmívající se). S lidmi to je podobné jako se sluncem. Vyjdou a zapadnou. A já se pokaždé, když jsou na mé obloze, snažím aspoň někoho zahřát, někoho projasnit a někoho potěšit LíbajícíLíbajícíLíbající (o házení perel sviním se dnes nebudu rozepisovat, je to přece jen předvánoční ohlédnutí Mrkající).

Nikdy jsem nechtěla mít najednou všechno, o čem sním, a tak mi pořád zůstává něco, po čem toužím, o co musím usilovat a na co se těším. Nedávný blog Tety Evy mě inspiroval k tomu, abych také napsala Ježíškovi.

------------------

Milý Ježíšku,

protože jsem letos (stejně jako vloni, předloni a vlastně furt) sekala dobrotu, byla nejhodnější na celém světě a troufám si říct, že i v přilehlém vesmíru a možná ještě dál, osmělila jsem se sepsat a odeslat ti seznámek svých přání. Budeš to mít těžký, protože to nejsou ani tvrdé ani měkké dárky, takže neuvádím katalogová čísla, webové stránky ani adresy krámů, kde se dají koupit. Ale pevně věřím, že si poradíš. Jsi přece Ježíšek.

  • Ať se se dokážu rozhodovat rozumem a nemýlím se a nechám si napovídat srdcem a věřím mu. (Až se chudák malé, zlomené natřikrát a přesto pořád tepající, zotaví).
  • Ať svůj zítřek neopírám o vzpomínky na minulost, ale o zkušenosti nabyté v této minulosti. (Zkušenost je dobrá škola, i když školné je mnohdy hodně, hodně vysoké).
  • Ať v dobrém vzpomínám na ty, kteří už na mě vzpomínat nemohou, v dobrém myslím na ty, kteří v dobrém myslí na mě a nezapomenu na ty, kteří si zapomenutí nezaslouží. (A ani nevzdechnu po těch, kteří dovedou rozdávat jenom podpásovky).
  • Ať jednou provždy v sobě zabiji tu slepici, které je dovoleno se jenom popelit, kvokat a bát se toho, čeho se bojí její kohout, ale čeho by se ona sama nikdy nebála. (Svůj optimismus, naději a víru v tomto ohledu si hodlám uchovat navzdory mi dobře známým slovům Jana Wericha, který na toto téma řekl, že proti blbosti i bohové bojují marně nebo že proti hlouposti se bojovat musí, leč vyhrát se nedá!).
  • Ať si nenechám vnutit roli ponížené a urážené, protože pokud ji přijmu jednou, pak mi zůstane napořád jako verdikt.
  • Ať můj rozum opět najde odvahu, moje slova svobodu, myšlenky troufalost a činy razanci. (V tomto směru se o sebe tolik nebojím. Onehdy jsem to testla a razance mi fakt nechybí Smějící se) . Přesně v duchu rady na obrázku č. 1 – ak ťa niekto nahnevá, počítaj nahlas do desať, keď budeš pri osmičke, jednu mu jebni, nebude to čakať PřekvapenýPřekvapenýPřekvapený. S tím rozdílem, že já počítala v duchu MrkajícíMrkajícíMrkající.)
  • Ať jsem hrdá na svou práci i koníčky. Ať jsou mou radostí a vyjádřením mé osobnosti a ať si je od nikoho nenechám zcizovat, vykrádat ani vysmívat. (Jsem fakt dobrá blogerka!!! Smrt všem pochybovačům Mrkající)
  • Ať dokážu rozeznat pravdu od lži, omluvu od výmluvy, žvanění od slibu, realitu od matrixu. (A náhodu od kurvení Smějící seSmějící seSmějící se – viz obrázek č. 2).

A na závěr, Ježíšku, nejdůležitější přání. Zlé slovo stejně jako vystřelený šíp nevrátíš zpět. Pár jich mám vypálených do duše jako cejch. Bolí. Strašně bolí. PlačícíPlačícíPlačící. Abych nikdy nikoho takhle nebolela, proto tahle moje poslední

  • PROSBA

Ani zlé slovo nepřeložit
nikomu přes cestu srdce
Tak se chci naučit žít
a nikdy nemít prázdné ruce
ve kterých by nezbyla
už ani něha …

S láskou, nadějí a pevnou vírou

Tvoje Afrodita
2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek