Uživatel: Heslo:
Registrace Ztráta hesla

Odvolávám, co jsem slíbil, a slibuji, co jsem odvolal…


Překvápko??? Více ZDE

Jak pro koho. Média zmiňují souvislost s korupčním jednáním jednoho z podřízených, nedostatečnou přípravu na převzetí kontrolních kompetencí v oblasti EET (elektronické evidence tržeb), masivní odchody klíčových odborníků z generálního ředitelství cel, kamarádíčkování při obsazování vrcholových manažerských funkcí a dokonce je zmiňována i nastupující paranoia (prý trpěl chorobným strachem z toho, že by mohl být otráven) či rozvinutý narcismus (zvláštní záliba ve slavnostních uniformách, šavlích, mečích ááááá tak). Něco je neoddiskutovatelné (každý, kdo byl poslední rok na GŘC ví, že tam není kámen na kameni a prakticky není s kým jednat), něco budou šprochy s větší či menší troškou pravdy, ale podle mě nejzásadnější věc se nikde neobjevila.

Od 1.5.2016 platí nový Celní kodex Unie (zažila se zkratka UCC - Union Customs Code), což je taková celní bible EU. Negativní finanční a administrativní dopady na exportéry, importéry a celní deklarace jsou ve srovnání se zavedením EET devastující a nepřipravenost celní správy skandální. Máme za sebou prvních 14 dnů fungování a situace je vážně vážná. Dokonce natolik, že to uznal i generál a dobrovolně to zabalil. I když, o míře dobrovolnosti by se asi dalo diskutovat.

Ačkoliv jsem od celníků pryč, tak pořád cítím jakousi spolupatřičnost k této profesi. Ovšem z momentální rozklíženosti celní správy (když nechci použít silnější výrazy, a to vážně nechci) je mi smutno Plačící

Martina Jiříková

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 


2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek