Uživatel: Heslo:
Registrace Ztráta hesla

Akreditace kurzu


Dobrá věc se podařila, trpělivost zvítězila!

 

Trošku jsem si dovolila upravit původní verzi, kde se mluví o hrubé síle a nikoliv trpělivosti, ale hrubá síla vám je proti úřednickému šimlu s prominutím na houby Usmívající se . Tady pomůže opravdu jen ta trpělivost a i ta musí být téměř vesmírně nesmírná. Ne, že by mi zrovna tahle vlastnost byla dána do vínku, ale zkušenosti ve státní správě mám dlouholeté a hluboké, takže když jsem chtěla získat akreditaci MŠMT k pořádání rekvalifikačního kurzu Celní deklarant, nezbylo, než tu trpělivost v sobě někde vyštrachat a obrnit se jí. Nebudu vám popisovat to martyrium, škoda mé energie a vašeho času, důležitý je výsledek.

 

Dnes vám mohu po čtyřměsíčním úsilí s velkou radostí oznámit, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy po posouzení mé žádosti pod č.j. MSMT-37008/2013-1/835 dne 5.12.2013 rozhodlo o udělení akreditace vzdělávacímu programu Celní deklarant v rozsahu 104 hodin teoretické výuky. Znamená to tedy, že se znovu naskýtá možnost všem zájemcům o rekvalifikaci získat vzdělání v celní oblasti a následně pracovat v některé z obchodních společností, které se zabývají obchodováním s třetími zeměmi a potřebují zaměstnávat lidi, kteří mají alespoň základní informace a rozhled v tomto oboru. Věřím, že zejména absolventi s ekonomickým vzděláním uvítají možnost rekvalifikovat se také v něčem jiném než jen účetnictví nebo daně. Celní deklarant je profese, která s postupující globalizací a otevíráním se zahraničním trhům nabývá na významu.

 

A dobrá věc se podařila už podruhé, protože náš kurz Celní deklarant získal na další tři roky novou akreditaci pod č.j.: MSMT-1601/2017-1/49 ze dne 10.5.2017. A já se moc těším na nové tváře a na to, jak si celnictví zamilujete Usmívající se.

 

Podrobnosti o tom, kdy bude kurz otevřen, za jakých podmínek se do něj můžete přihlásit, jak dlouho bude probíhat a jakým způsobem bude zakončen, vám sdělím velmi brzy.

 

Vaše Martina Jiříková
2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek