Uživatel: Heslo:
Registrace Ztráta hesla

Vidíte koně?


Vidíte koně nebo vidíte žábu?

Podobných obrázků chodí celá řada a já vždycky, opravdu vždycky viděla jenom jednu variantu a kdybych se pokrájela na nudle, tak tu druhou jsem prostě nebyla schopná vidět. Co to znamená? Údajně když člověk vidí jen jednu možnost, tak používá pouze nebo většinou jednu mozkovou hemisféru. Ta druhá jaksi krní, spí nebo odpočívá. Jak chcete. No a dneska přišel tento obrázek a já na první pohled viděla žábu, ale hned na ten druhý koně. A najednou nevím, co vidím víc. Kůň, žába, kůň, žába. Může to znamenat dvě věci. Že jsem začala do života zapojovat i dodnes spící hemisféru, která je centrem emocí a dosud byla pod diktátem rozumu v poměrně drsném útlumu nebo .... je ještě jedno vysvětlení. Že jsem se definitivně zbláznila. Já totiž koně vidím v poslední době všude. Ne vážně. Připadám si jak v tom filmu - Neohlížej se, jde za námi kůň. No tak já to mám tak samo. Kdykoliv se ohlédnu, vidím za sebou koně. A tak se neohlížím. Ale cítím ho stejně. Pořád je za mnou. A tak se mi nedivte, že když jsem (narozdíl od 99 % lidí) na tom obrázku uviděla zase koně a ne žábu (teda tu taky), tak úplně nejásám, že se mi podařilo jednu polovinu mozku rozpohybovat. Ale za vámi žádný koníček určitě nejde, tak se nemusíte bát halucinací.

A jak tedy ty naše hemisféry fungují?

LEVÁ hemisféra
Ovládá pravou polovinu našeho těla. Kromě toho je sídlem logiky, řeči a vůle. Díky ní dokážeme pracovat s fakty, daty a čísly, dokážeme vyřešit matematické úlohy, zde máme smysl pro míry a váhy. Odpovídá za naše analytické myšlení, cit pro pořádek a za systematický přístup. Prostě tady najdete svůj rozum Usmívající se

PRAVÁ hemisféra
Ovládá naši levou polovinu těla a vegetativní nervový systém, který je odpovědný za radosti i úzkosti, trápení, pocení, … Je sídlem naší tvořivosti a fantazie. Umožňuje nám vnímat obrázky, barvy a také hudbu a rytmus. Sídlí zde i naše emoce, chutě a vůně. Díky ní se umíme zasmát vtipu, přežít dojetí. Pravá hemisféra odpovídá za syntetické (spojující) myšlení. Všechny významné objevy a vynálezy vědy a i všechna významná umělecká díla se zrodila nejprve v naší pravé hemisféře.
2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek